Mūsų istorija

Europos širdyje įsikūrusi vaistų gamintoja, turinti senas tradicijas

    

 

 

1890 m. – „Kahlbaum Laborpräparate“

1890 m. Johannes Kahlbaum įkūrė chemijos ir farmacijos bendrovę „Kahlbaum Laborpräparate“. Senasis fabrikas kadaise stovėjo dabartinių “BERLIN-CHEMIE” AG verslo patalpų vietoje Berlyno „Adlershof“ rajone. XX-ojo amžiaus pradžioje bendrovėje „Kahlbaum Laborpräparate“ jau dirbo daugiau nei 250 žmonių, kurie gamino virš 1 000 įvairių laboratorinių chemikalų ir pirmuosius vaistinius preparatus.


1927 m. – „Schering-Kahlbaum“ AG tapo „Schering AG“

1927 m. susijungus su įmone „Schering“, kurios pagrindinė būstinė tuo metu buvo Berlyno „Wedding“ rajone, bendrovė tapo vienos didžiausių šalies chemijos ir farmacijos kompanijų dalimi ir buvo pervadinta „Schering-Kahlbaum“ AG.

Vos po dešimties metų, 1937-aisiais, kai „Schering“ AG galutinai perėmė bendrovę, verslo strategija buvo visiškai pertvarkyta. Nuo to laiko įmonė skyrė dėmesį ne tik cheminiams-techniniams produktams, bet ir padidino farmacijos produktų gamybą.


1956 m. – VEB „Berlin-Chemie“

Po Antrojo pasaulinio karo „Adlershof“ rajone įsikūrusi „Schering AG“ gamykla atsidūrė sovietų okupuotoje zonoje – būsimoje Vokietijos Demokratinėje Respublikoje. Po demontavimo įmonė prarado mašinas, įrangą, laboratorijų patalpas ir žaliavas, tačiau tuo pat metu karinės administracijos nurodymu tęsė gamybą. Didelę produktų dalį, kaip reparacijas, konfiskavo okupacinės sovietų pajėgos. 1948 m. „Adlershof“ įsikūrusi gamykla buvo nacionalizuota ir paversta valstybine įmone.

Nuo 6-ojo dešimtmečio vidurio įmonė pasirašydavo VEB „Berlin-Chemie“ vardu. Vėlesniais metais valstybinė įmonė išaugo į vieną didžiausių Vokietijos Demokratinėje Respublikoje vaistus gaminusių chemijos įmonių. Be penicilino, insulino ir chloramfenikolio, VEB „Berlin-Chemie“ gamino pesticidus ir kenkėjų kontrolės produktus, vėliau – silikatus gyvenamųjų namų statybai bei žaliavas tekstilės ir kosmetikos pramonei.


1990 m. įsteigiama akcinė bendrovė „BERLIN-CHEMIE“ (PLC)

Siekiant užtikrinti savo ateitį, prieš pat Berlyno sienos griūtį bendrovė buvo pertvarkyta į viešąją akcinę bendrovę (PLC, Public Limited Corporation). Šis žingsnis taip pat paskatino bendrovę persiorientuoti: nuo to laiko “BERLIN-CHEMIE” specializuojasi vien farmacijos produktų gamyboje, o savo gamybą vykdo pagal tarptautinius standartus. Į radikalias permainas bendrovė investavo daugiau nei 100 milijonų Vokietijos markių. Po Vokietijos susijungimo tuometinė už įmonių reorganizavimą atsakinga institucija „Treuhandanstalt“, kuriai buvo pavesta parduoti neseniai įsteigtą „BERLIN-CHEMIE“ AG, paskelbė tarptautinį įmonės pardavimo konkursą.


1992 m. – Parduota Italijos bendrovei „MENARINI Group“

1992 m. tarptautiniame konkurse didžiausia Italijos farmacijos kompanija „MENARINI Group“ įsigijo bendrovę „BERLIN-CHEMIE“ AG, prieš tai smarkiai išplėtusi rinkodaros ir pardavimo skyrius, kad įmonė būtų pajėgi įveikti to meto iššūkius. Nuo 1993 m. “BERLIN-CHEMIE” veikia visoje Vokietijos farmacijos rinkoje ir nuo 1994 m. ją lydėjo didelė ekonominė sėkmė. Per pastaruosius du dešimtmečius bendrovė “BERLIN-CHEMIE” tapo tarptautiniu mastu veikiančia sėkminga vaistų gamintoja.

Kitos temos